Подробни бележки за Коневъдство

Подробни бележки за Коневъдство

Подробни бележки за Коневъдство

Blog Article

Плешките са добре наклонени, свързани с добре изразена холка. Тялото е средно дълго, с добре развит гръден кош. Задният пояс е овален, добре развит и замускулен. Крайниците са здрави, с добре очертани стави и сухожилия. Има здрави копита. Конете от тази порода имат силно влияние върху подобряването на много европейски полукръвни породи коне. Те са подходящи и за леки впря­гове, както всички полукръвни породи коне, но най-добри резултати постигат в класическите дисциплини, особено в прескачането на препятствия и в обездката. Представители на тази порода са печелили олимпийски медали. Племенно стадо от Тракененска порода има в ИЖ Костинброд.

Холката е средно висока или висока, а гърбът и поясницата са средно дълги и добре замускулени.

Коневъдството по нашите земи има хилядолетна история, която датира още от времето на траките.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на ЕС заради щетите от суша и пожари

Племенни ядра от рисисти коне имаше в конезаводите „Стефан Караджа" и „Хан Аспарух", а днес са основно в Коневъдство някои частни племенни ферми в страната.

Редовното почистване на боксовете за коне също допринася за здравето на животните. Това е така, защото чистотата и хигиената по време на транспортиране на коне гарантират, че предаването на патогени се предотвратява във възможно най-голяма степен.

Коневъдство и конна езда – трета степен на професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

За да се използва ефективно слънчевата енергия и да се поддържа възможно най-висок добив на електроенергия, редовното почистване на всички слънчеви и фотоволтаични системи е важно.

Отговорностите му се различават в зависимост от вида и типа на фермата или предприятието, в което работи.

Камионите за добитък трябва да се почистват и дезинфекцират редовно, за да се предотврати предаването на патогени.

създаване на технология и организация на работа отговаряща на тогавашните изисквания.

Възможности за кариерно развитие – Лицата, придобили професионална квалификация по професията „Работник в животновъдството”, имат възможност за повишаване на квалификацията си в курсове и семинари, организирани от обучаващи институции, браншови организации и др.

Това е най-масово използваната порода за дисциплините на конния спорт в България.

Конна база “Тракиец” разполага с три плаца за езда – два открити манежа (централен и тренировъчен) и закрит манеж, позволяващи дейността да не се прекъсва от атмосферните условия. Наличен е и пансион за коне. 

Report this page